Засідання Ради при Президентові України

22 лютого 2010 року в Секретаріаті Президента України
відбулося розширене засідання Ради Українського козацтва
під головуванням  на той час Президента України В.А.Ющенка.
Учасниками Ради Українського козацтва крім її членів були також члени Ради козацьких отаманів України, козацькі отамани та козаки місцевих козацьких організацій.
На сьогодні Рада Українського козацтва нараховує 40 членів, які представляють 37 всеукраїнських і міжнародних козацьких організацій, а до складу Ради козацьких отаманів входить 17 членів, які представляють 17 козацьких організацій з 10-ти областей і осередки Українського Вільного Козацтва діаспори в Австралії, США та Канаді.У засіданні Ради взяли участь Перший заступник Глави Секретаріату Президента України Юрій Єхануров і начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних сил України генерал армії Іван Свида.

 

 

 

У своєму виступі Глава держави акцентував увагу на пріоритетних проектах, які будуть реалізовуватися козацькими організаціями у 2010 році, а саме:

- освоєння козацьких столиць Батурин і Чигирин;

- будівництво під Києвом Козацької резиденції;

- розвиток співпраці з Міністерством оборони України щодо підготовки на базі козацьких організацій резервістів для Збройних Сил, створення у складі Збройних Сил Козацького куреня та козацького навчального закладу.

На думку Віктора Ющенка, робота козаків над реалізацією зазначених проектів при прийнятті Верховною Радою Закону України "Про засади відновлення та розвитку Українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання" дасть змогу козацьким організаціям повноцінно функціонувати та ефективно виконувати важливі завдання. Серед завдань пріоритетними є питання консолідації українців і концентрація зусиль на реалізації спільних проектів.

На цьому ж засіданні  Верховним Отаманом з питань зв’язків Ради при Президентові України А.В.Соколовим було зазначено, що козацтво за останні п’ять років втратило свої позиції, які були здобуті при колишньому Президентові  України -  Л.Кучмі.
А.В. Соколовим було запропоновано створити в Одеському інституті Сухопутних Військ Козацький ліцей, який був би  оплотом державності та славетних військових традицій українських вояків.
Його пропозиція була підтримана всіма членами Ради. Але, на жаль , на сьогоднішній день,  доля всіх проектів залишилася без змін. Були написані листи щодо створення в Одеському інституті Сухопутних Військ Козацького ліцею, які зараз знаходяться на розгляді в Секретаріаті Президента та в Міністерстві Оборони.

На  засіданні Ради українського Козацтва на чолі з В.А. Ющенко планувалося провести велику Козацьку Раду у квітні цього року, щоб затвердити план заходів козацьких організацій на поточний рік, але враховуючи, що В.А.Ющенко вже не є Президентом України, а відповідно і Гетьманом Козацтва, ці заходи ….

 

 

 


 

 

 

"Міжнародний Комітет Всеукраїнського Козацтвa"