День Українського Козацтва 14.10.2010 р.

14 жовтня –  День українського козацтва. Це свято ми відзначаємо згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 р. Цього дня у православних церквах відправляють служби, молебні, у тисячах міст України відбуваються святкові гуляння, фестивалі, кінні перегони, козацькі паради та змагання. Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, споконвіку на свято Покрови Пресвятої Богородиці в Україні відбувалася Велика рада, яка обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі.

Саме з цього приводу 14 жовтня 2010 року в Одесі зусиллями Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва за підтримки Союзу журналістів України був проведений святковий концерт на території Одеського Інституту Сухопутних Військ. Невипадково було обрано саме Одеський  Інститут Сухопутних Військ для проведення урочистого святкового заходу, адже до початку повернення Інституту Міжнародний Комітет Всеукраїнського Козацтва приклав максимум зусиль.

Get Adobe Flash player  

Святкування 520-ї річниці від дня заснування Українського Козацтва розпочалося о 16.35 і тривало майже чотири години, адже була запланована велика кількість учасників концерту, велика святкова програма, а саме:

 1. КТХ «Отаман» - «Як у нас на Україні»
 2. Ансамбль «Непоседи» - «Весь мир»
 3. Театр Перуцького Андрій Післяр
 4. КТХ «Отаман» - «Ой, на горі козаки»
 5.  Ансамбль «Непоседи» - «День народження»
 6. КТХ «Отаман» - «Козацькі бої»
 7. «Герої караоке» - Константин Сирота
 8. Ансамбль «Непоседи» - «Відживші полотна»
 9. КТХ «Отаман» - «Козацький відпочинок»
 10. Герої караоке – Юлія Сефибекова
 11. Ансамбль «Непоседи» - «Королі танцю»
 12. КТХ «Отаман» - «Козачка»
 13. КТХ «Отаман» - «Чарівна скрипка»
 14. Ансамбль «Глорія» - «Лелеки»
 15. КТХ «Отаман» - «Ранкова пісня»
 16. Федерація «Хортинга» – показові виступи
 17. КТХ «Отаман» - «Спецназ»
 18. Ансамбль «Глорія» - «Про кохання»
 19. КТХ «Отаман» - «Намалюю»
 20. КТХ «Отаман» - «Несе Галя воду»
 21. Ансамбль «Глорія» - «Єралаш»
 22. Хор «Квінта»
 23. КТХ «Отаман» - «Назавжди»
 24. Школа Ірландського танцю
 25. Театр Перуцького Олег Осадчий
 26. Ансамбль «Глорія» - «Веселая пирушка»
 27. КТХ «Отаман» - «Характерники»
 28. КТХ «Отаман» - «Моя Україна»

На свято були запрошені всі бажаючі и не байдужі до історичного минулого городяни Одеси і не тільки, також запрошені були студенти Одеської Національної Юридичної Академії, Одеського Національного Політехнічного Університету і студенти Одеського Інституту Сухопутних Військ.

Невипадковим було і те, що на початку концерту після того, як прозвучав Гімн України, зі сцени всіх привітав зі святом і благословив отець Арсеній, що надало святові урочисто-піднесенного настрою.
Такі заходи, що проводить своїми зусиллями Міжнародний Комітет Всеукраїнського Козацтва, стали вже доброю традицією.  Хочеться вірити, що так і надалі буде!

 

 

 


 

 

 

"Міжнародний Комітет Всеукраїнського Козацтвa"