Підготовчі заходи до святкування Дня Українського Козацтва 2010 р.

14 жовтня –  День українського козацтва. Це свято ми відзначаємо згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 р. Цього дня у православних церквах відправляють служби, молебні, у тисячах міст України відбуваються святкові гуляння, фестивалі, кінні перегони, козацькі паради та змагання. Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, споконвіку на свято Покрови Пресвятої Богородиці в Україні відбувалася Велика рада, яка обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі.

Саме з цього приводу 13-14 жовтня 2010 року в Столиці України  м. Києві на «Мамаєвій Слободі» відбудеться змагання-поєдинок між сучасними українськими козаками  нащадками Славного Війська Запорозького Низового та козаками Всевеликого Війська Донського, Кубанського та Терського Військ Російської Федерації з козацького багатоборства (джигітовка, вправи зі зброєю, долання перешкод, стрільба з лука, плавання) на честь 1100 річниці відзначення свята Покрова Пресвятої Богородиці.

Всі діючі козацькі організації отримали запрошення на це святкування, і Міжнародний Комітет Всеукраїнського Козацтва не став виключенням.

Міжнародний Комітет Всеукраїнського Козацтва щиро вдячний за надану честь брати участь у святкуванні у Києві, але у зв’язку з тим, що ще раніше спланував святкову програму, яку проведе в Одесі, змушений відмовитися від запрошення.

В Одесі зусиллями Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва 14 жовтня планується проведення святкового концерту на території Інституту Сухопутних військ, до початку повернення якого МКВК приклав максимум зусиль. В програмі концерту заплановані виступи козацьких колективів Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва, колективів одеських школярів та студентів, козацький куліш.

 

 

 


 

 

 

"Міжнародний Комітет Всеукраїнського Козацтвa"