Громадська Організація

Міжнародний Комітет Всеукраїнського Козацтва був створений навесні 2005 року як організація, покликана згуртувати козаків у єдиний склад під єдиним Гетьманом України - Президентом. Ідейними натхненниками створення Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва стали найвідоміші лідери різних структур козацтва: почесний Гетьман Українського козацтва Мулява В.С., Верховний отаман «Всеукраїнського козацького Війська» Каленяк В.П., голова Міжнародної Федерації «Бойовий Гопак» Пілат В.С., президент Федерації кікбоксінгу України Орел П.А., Верховний отаман Союзу козаків «Війська Запорізького» Заболотний П.І., Верховний отаман «Українського козацтва» Хмельницької області Павонський Ф.Й., Верховний отаман «Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва» Соколов А.В., Верховний отаман Кримського козацтва Козаченко С.В., Верховний отаман козацтва Криму Черкашин В.С., Верховний отаман «Окремий центр козацького характерництва» Холошня В.П. Всі ці люди стояли у джерел відродження козацтва і вирішили спробувати зробити це знову.За нетривалий час існування організації зроблено дуже багато.

По-перше, основною метою роботи стало виховання в дітях любові до своєї Батьківщини - України. За літо 2005р. тільки в Одесі в «Козацьких таборах» відпочили й одержали першу інформацію про Козаків більше 1600 дітей. Ці діти із задоволенням вивчали українську мову, історію козацтва, «Бойовий Гопак», а також принципи існування козаків і їхній кодекс честі. Вже два інтернати в м. Одесі співробітничають із Міжнародним Комітетом Всеукраїнського Козацтва, де козаки надають посильну допомогу дітям. Ті ж цікаві процеси відбуваються й в інших областях України, в АР Крим. І це роблять люди, які думають про майбутнє Козацтва, а не про те, як привласнити собі чергове звання «Нового Гетьмана».

На цей момент у Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва є діючі представники у всіх регіонах України. Говорячи діючі, ми маємо через працюючих із дітьми, а не паперових членів козацтва. Вже почала роботу програма «Діти-слідопити історії козацтва рідного краю», у якій вони будуть збирати козацьку історію рідного краю. Розробляється програма протистояння безпритульним дітям, після введення в життя цієї програми ми сподіваємося протягом 1 року вирішити проблему безпритульних у всій Україні.

МКВК провів автопробіг «Козацькими шляхами» по всій території України. У плані цього пробігу крім єднання діючих підрозділів козацтва учасниками були закладені «камені» у фундаменти майбутніх козацьких січей і пам'ятників у всіх регіонах України. Завдяки цьому пробігу у козаків України з'явилася надія на відродження Єдиного Козацтва в Україні. Однак далеко не вся діяльність МКВК направлена на територію України. Треба не забувати також і те, що є діяльність і в Білорусії, і в Росії, і в Придністров'ї, і в Молдавії, і в Республіках Прибалтики, де відкриваються представництва Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва. У нас налагоджений постійний зв'язок із діаспорами Українців у Канаді, Австралії, США.

Восени цього року в м. Одесі була проведена перша Вища Рада МКВК, на яку приїхали практично всі засновники Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва, а також запрошені Верховні отамани. На цій Раді були прийняті такі важливі на наш погляд рішення як:

 • Перегляд звань у Козацтві України й приведення їх у відповідність із кількістю козаків - так званих «Генералів».
 • Організація структури - Державний Комітет Всеукраїнського Козацтва при Президентові - Гетьманові України.
 • Розробка Кодексу поводження й ведення справ козаками в сучасний час, і т.д.

 • На цій Раді був присутній і Радник Президента з Питань Козацтва Секретар Ради козацтва при Президентові України заступник міністра МНС пан Аржевітін С.М., однак віз і нині там, усі ці питання залишилися на папері, й підтримки від людей призначених не одержали.

  Але ми, відкриваючи Міжнародний Комітет Всеукраїнського Козацтва, не думали прохати в кого-небудь допомоги, а навпаки готові її робити. Якось усе вийшло дуже сумно. Хоча є в нас чому радіти:

  Діти в Одесі із задоволенням вивчають козацькі традиції й рідну українську мову.
  Багато Міжнародних Благодійних Фондів бачать у козацтві єдиний шлях передачі допомоги українцям і українським дітям, ветеранам, лікарням, породиллям і самотнім матерям, а це говорить про те, що козаки МКВК думають про країну й не дозволять чиновникам зіпсувати думку про порядність українського народу.

  Люди зі всіх регіонів України звертаються до нас із проханням відкрити в їхньому Регіоні наше представництво або підписати договір про співробітництво з місцевою козацькою організацією.

  Міжнародний Комітет Всеукраїнського Козацтва, як істинно козацька організація, шанує традиції та звичаї козацької держави, підтримує тих, кому необхідна допомога і не тільки в місті Одеса та Одеської області, але й по всій території України.

  Гасло справжніх козаків підкреслює їх призначення – тільки три речі мають значення: твоя ЗЕМЛЯ, твій НАРОД та твоє СЕРЦЕ!

  Пам'ятайте про те, що наші предки - козаки, ще за давніх часів вибрали саме той шлях, який пропонує Вам пройти Міжнародний Комітет Всеукраїнського Козацтва. Чекаємо Ваших пропозицій про розвиток суспільства. До зустрічі!