Культура та традиції

Українські козаки вели цікаве, активне, героїчне життя. Вони - перші українські воїни, які здобували для нас, їхніх нащадків, волю та незалежність, що і цінував в них простий люд.

Саме позитивне ставлення українців до своїх славетних сучасників і стало поштовхом до створення цілої сторінки в українській культурі та літературі, що складається з історичних пісень та танців, казок та розваг, дум та віршів.

А для нашої краіни це ще й історичне минуле та національна гордість, бо все це - невід'ємна частка історії та культури великої України.

 

 

 

Козацький Театр Характерників «Отаман»
Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва.

 

Колектив патріотів, однодумців своєї країни на чолі з Е. В. Левченко – продюсером та директором театру «Екстрим», що декілька років працював у жанрі театралізовано-спортивного шоу, керівником і творцем якого є А. А. Гаврилюк, бажаючи офіційного розвитку театрові «Екстрим», вирішив звернутися до громадської організації Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва, верховним отаманом якої є А. В. Соколов, з ідеєю про співробітництво.

Відбулася зустріч між А. В. Соколовим та Е. В. Левченко. Під час переговорів директор театру «Екстрим» і верховний отаман Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва обговорювали питання про можливість співробітництва, в результаті чого А. В. Соколов прийняв одне з найважливіших рішень в історії відродження традицій України, яке, сподіваємося, в найближчий час рішуче вплине на укріплення свідомості і розвиток національної ідеї країни, у становленні якої значну роль зіграли українські козаки – створення козацького театру.

В Одесі, в офісі МКВК, між Е. В. Левченко і Міжнародним Комітетом Всеукраїнського Козацтва, який представляв голова генерального штабу МКВК В. Т. Запорожець і верховний отаман МКВК А. В. Соколов, була підписана "Угода про співробітництво та організацію взаємовідносин". Ця угода народила світові унікальний винахід – театралізовану версію краси й сили, величі могутнього українського козацького народу.

Відбувався кастинг кандидатур, спроможних бути єдиною командою і працювати разом у складі козацького театру, в результаті якого зібралася команда і утверджено її назву : козацький театр характерників «Отаман». Більша частина артистів нового театру стали артисти театру «Екстрим». Таким чином, можна сказати, що театр «Екстрим» перейшов на нову стадію розвитку. Далі відбувалося становлення, освоєння спеціалізації, підготовка, створення першої програми – шоу-спектакль «Держава».

22 квітня 2006 року відбулася прем’єра першого козацького театру України : шоу-спектакль «Держава». Перед прем’єрою, після дозволу на діяння, що дав Владико Агафангел, на сцену піднявся, прийняв присягу на служіння вітчизні і благословив театр отець Платон. Це відбулося в Одесі, на Куліковому полі, в межах фестивалю "Українська мова - мова єднання". З цього дня театр починає свою професійну діяльність. Цей день вважається днем народження небаченого країною досі колективу – Козацького Театру Характерників «Отаман» Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва.

Далі театр «Отаман» працює і розвивається у чотирьох напрямках:
  • 1. Виступ в навчальних закладах в межах програми «Розвиток і відродження традицій України і теми козацтва серед молоді», а також у спортивних, дитячих, художніх та оздоровчих закладах.
  • 2. Розвиток гастрольної діяльності на всеукраїнському рівні і презентація України на міжнародному рівні.
  • 3. Пряма благодійність (концертні виступи), а також посередницькі благодійні послуги.
  • 4. Посилення популярності театру шляхом реклами і співробітництва із засобами масової інформації.

  • З моменту підписання угоди між театром і Міжнародним Комітетом Всеукраїнського Козацтва козацький театр характерників «Отаман» і досі розвивається як успішний підрозділ Міжнародного Комітету Всеукраїнського Козацтва.